Preko 80 sudionika na izletu djece i roditelja na Japetić

U nedjelju, 4.6.2017. u sklopu Male planinarske škole HPD Jastrebarsko organiziralo je izlet na Japetić za djecu i njihove roditelje. Stazom od Šumskog dvora do piramide na Japetiću vodiči planinarskog društva poveli su 43 djece i isto toliko roditelja u pratnji.

Preko 80 sudionika na izletu djece i roditelja na Japetić

Izlet je organiziran s ciljem popularizacije planinarstva među djecom i mladima. Želimo skrenuti pažnju na važnost bavljenja fizičkim aktivnostima, boravku na otvorenom i očuvanju prirode. Ovo je bio izlet u sklopu Male planinarske škole koju vodi Željka Ivošević u Osnovnoj školi Klinča Sela, ali priključili su se i ostali.

Djeca i roditelji krenuli su u 9 sati od Šumskog dvora prema Japetiću, laganim hodom stigli do planinarskog doma Žitnica gdje je bio podignut pokazni kamp u kojem su čekale slatkiši, grickalice i sokovi. Nakon kraćeg odmora grupa kreće prema najvišem vrhu Samoborskog gorja, Japetiću. Na vrhu se nalazi razgledna piramida koja je najstariji planinarski objekt u Hrvatskoj i iskoristili smo je kako bi razgledali Jasku i okolicu s visine. Svim sudionicima podijeljena su priznanja za uspješan uspon na Japetić. Na povratku u dom djeca i roditelji stali su na suprotne strane kako bi pokazali tko je bolji (jači) u potezanju užeta. Naravno, roditelji nisu imali nikakve šanse! Nakon ručka i odmora kod pl. doma Žitnica svi su se sigurno sputili u podnožje i vratili svojim kućama.

Djeca i roditelji na Japetiću (04.06.2017.)

Objavljeno: 04.06.2017. 22:58 | Posljednja promjena: 09.02.2018. 00:24

Austrija, 22. - 24.6.2018.

22. - 24.6.2018. - trodnevni planinarsko-turistički izlet u Austriju. Obilazak grada Bad Gastein, planinarske obilaznice Höchemweg u dolini Gasteinertall, uspon na vrh Ziterrauer Tisch 2463m, posjet najvećem sustavu ledenih špilja u Europi – Eisriesenwelt.

Zavižan - izlet za djecu i roditelje, 20.5.2018.

Sva slobodna mjesta su popunjena.

Nedjelja, 20.5.2018. - izlet na Velebit za djecu školske dobi i njihove roditelje. Posjetit ćemo nacionalni park Sjeverni Velebit - Kuću Velebita, planinarski dom Zavižan i Velebitski botanički vrt. Cijena izleta za djecu je 80 kn, a za roditelje 120 kn. Prijave najkasnije do 10. svibnja 2018.